fbpx
Matura 2024. Arkusze z matematyki.

Matura 2024. Arkusze z matematyki.

Właśnie zakończyła się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Już wiadomo na jakie zadania trafili tegoroczni maturzyści. Poniżej publikujemy arkusze z zadaniami z matematyki – poziom podstawowy. Większość przystąpiła do egzaminu w Formule 2023, jednak nadal uczniowie pisali maturę również w Formule 2015. Sprawdź jak wyglądała matura 2024, arkusze z matematyki dostępne są do pobrania poniżej. 

Matura 2024 – arkusze z matematyki  

Na rozwiązanie arkusza w Formule 2023 z matematyki na poziomie podstawowym zdający mieli 180 min. Składał się z zadań zamkniętych oraz otwartych, łącznie do uzyskania było 46 punktów. Sprawdź poniżej arkusz z matematyki w formule 2023. 

 

> ARKUSZ Z MATEMATYKI – POZIOM PODSTAWOWY – FORMUŁA 2023 <

Zadania, które znalazły się na maturze to m.in. rozwiązanie równań, nierówności, logarytmu, wielomianu, wykorzystanie wzorów skróconego mnożenia, zadania z ciągami oraz zadania z planimetrii i stereometrii. Matura w formule 2015. Matematyka poziom podstawowy.

Na rozwiązanie arkusza z matematyki na poziomie podstawowym w Formule 2015 absolwenci mieli 170 min. Arkusz składał się z zadań zamkniętych i otwartych, łącznie do uzyskania było 46 punktów. Sprawdź poniżej arkusz z matematyki w formule 2015.

 

> ARKUSZ Z MATEMATYKI – POZIOM PODSTAWOWY – FORMUŁA 2015 <Matura 2024. Matematyka poziom podstawowy 

Aby zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym wystarczy 30 % możliwych punktów do zdobycia. Zadanie z pozoru łatwe, jednak wiele uczniów obawia się najbardziej tego przedmiotu. Zdawalność z matury 2023 wynosiła 88 % , w ten wynik wliczony jest termin poprawkowy.  

Matura 2024. Kolejne dni.

W 2024 roku matury potrwają do 25 maja, dla większości  wakacje jednak przyjdą wcześniej. Kolejne dni to egzaminy z języka nowożytnego na poziomie podstawowym, a także co najmniej jeden egzamin z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowe są również egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego. Harmonogram matur można znaleźć na stronie CKE, natomiast wyniki poznamy dopiero 9 lipca.