fbpx
Matura 2024 - co możesz mieć ze sobą na egzaminie?

Matura 2024 – co można mieć z sobą?

Matura zbliża się dużymi krokami, uczniowie w całej Polsce przygotowują się do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu szkolnym. Istotne jest między innymi zrozumienie zasad dotyczących matury 2024 oraz tego, co można mieć ze sobą na egzaminie.  Dzięki temu uczniowie mogą uniknąć niepotrzebnego stresu oraz mieć potwierdzone informacje przed egzaminem. 

Matura 2024 w Polsce – co można zabrać ze sobą na egzamin ?

Dokument tożsamości 

Zdający musi posiadać aktualny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Brak powyższych dokumentów może uniemożliwiać przystąpienie do egzaminu, gdyż są one niezbędne do potwierdzania tożsamości ucznia. 

 

Przybory do pisania 

Każdy zdający powinien posiadać długopis z czarnym wkładem lub pióro z czarnym tuszem. Należy pamiętać, aby nie przynieść przez przypadek przyborów do pisania z niebieskim tuszem. Można również przynieść ołówek, w celu robienia notatek lub zaznaczania istotnych fragmentów w tekście. 

 

Dodatkowo można posiadać 

Dodatkowo dopuszcza się korzystanie z prostego kalkulatora na matematyce, biologii i geografii oraz z kalkulatora naukowego na fizyce oraz chemii. Warto zabrać ze sobą butelkę wody (najlepiej bez etykiety) oraz chusteczki higieniczne (bez opakowania). Ponadto, na maturze z matematyki dopuszcza się używać linijki i cyrkla. 

 

Ważne informacje

Każda szkoła ma obowiązek zapewnić każdemu uczniowi tablicę matematyczne CKE oraz wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki. 

Osoby, które wymagają sprzętu medycznego bądź leków niezbędnych do leczenia, muszą wcześniej powiadomić komisję. 

Zabronione jest zabranie ze sobą jedzenia, picia (poza wodą), telefonu komórkowego, innych urządzeń telekomunikacyjnych lub teleinformatycznych, figurek, maskotek itp. 

Warto zapoznać się z powyższymi wytycznymi, aby mieć pewność co można, a czego nie można mieć ze sobą na maturze. Dzięki temu unikniesz pomyłki oraz niepotrzebnego stresu. Sprawdź przed wyjściem z domu czy masz obowiązkowe rzeczy ze sobą.

 

Zapoznaj się z resztą artykułów dotyczących matury:

Ile dni do matury 2024?

Matura matematyka 2024

 

Zachęcamy również do sprawdzenia naszej oferty dotyczącej pomocy w nauce przed maturą.