Matura z matematyki 2024

Matura matematyka 2024

Harmonogram oraz zasady obowiązujące na maturze z matematyki w 2024 roku

Matura 2024 z matematyki zgodnie z harmonogramem CKE odbędzie się w terminach 8 maja (poziom podstawowy) oraz 15 maja (poziom rozszerzony). Natomiast wyniki zostaną opublikowane online w systemie ZIU we wtorek 9 lipca 2024 roku o godzinie 8:30.

Zasady ogólne

Egzamin maturalny w 2024 r. obowiązuje w 2 formułach: 

  • 2015 (dla absolwentów 3 letniego liceum i 4 letniego technikum) 
  • 2023 (dla absolwentów 4 letniego liceum (od 2023 r.) i 5 letniego technikum (od 2024 r.). 

W 2024 roku absolwenci, aby zdać maturę muszą:

  1. uzyskać conajmniej 30% maksymalnej liczby punktów z egzaminów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej
  2. przystąpić do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. 

Oznacza to, że jeżeli uczeń nie uzyska wymaganej liczby punktów – nie zda matury. Jest to zmora każdego ucznia w liceum oraz technikum, nie martwcie się to nie pomoże.

Uczniowie mogą podejść do egzaminu do maksymalnie 6 przedmiotów dodatkowych, które są przeprowadzane na poziomie rozszerzonym. Wyjątek stanowią języki nowożytne, które maturzyści mogą zdawać na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym).

Matematyka

Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowa, aby ją zdać należy uzyskać minimum 30 %. Matematyka na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym, na ten moment nie obowiązuje uczniów minimalny próg procentowy. Pojawiły się informacje o wprowadzeniu dla maturzystów progu zdawalności dla matury rozszerzonej, lecz do tej pory CKE nie wprowadziła tej zasady. 

Zakres jaki Cię obowiązuje można uzyskać w szkole, na stronie CKE oraz u nas dołączając na jeden z naszych kursów.  Wszystko zależy od Twojego zaangażowania oraz odpowiednich materiałów. Zazwyczaj matura z matematyki przeraża uczniów, lecz nie jest ona taka zła na jaką wygląda. W łatwy i przystępny sposób wytłumaczymy Ci jak rozwiązywać zadania pod klucz, jakie zadania mogą się pojawić na maturze oraz przeprowadzimy Cię przez cały proces nauki do matury. Daj sobie pomóc, pokażemy Ci inne oblicze matmy!