fbpx
Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2024 – Harmonogram

Wielkimi krokami zbliża się test dla uczniów z klas ósmych. W tym roku egzaminy ósmoklasistów odbędą się w dniach od 14 do 16 maja. Oto szczegółowy harmonogram egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku. 

Egzamin ósmoklasisty 2024 – Harmonogram

Egzamin trwa trzy dni i jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów.  Rozpoczyna się we wtorek 14 maja o godzinie 9:00 od testu z języka polskiego. Kolejny dzień (15 maja o godzinie 9:00), przeznaczony jest na matematykę, a na zakończenie w czwartek 16 maja o godzinie 9:00 odbędzie się test z języka obcego. Do wyboru uczniowie mają: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, włoski oraz rosyjski. Warunkiem podejścia do testu z konkretnego języka jest fakt, iż muszą się uczyć go na obowiązkowych lekcjach w szkole. Na test z języka polskiego uczniowie mają 120 min, na matematykę 100 min, a z języka nowożytnego – 90 min. 

Egzamin ósmoklasisty 2024 – Harmonogram (termin dodatkowy)

Egzamin w terminie dodatkowym obejmuje również trzy dni od 10 czerwca do 12 czerwca. Pierwszy dzień język polski o godzinie 9:00, następnie 11 czerwca matematyka o godzinie 9:00, a 12 czerwca odbędzie się test z języka nowożytnego o godzinie 9:00. 

Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty to 3 lipca 2024 r. Punktacja ma bezpośredni wpływ na wynik dostania się do wybranego liceum, technikum bądź szkoły zawodowej, dlatego warto uzyskać dobry wynik.

Test dla uczniów klas ósmych – Informacje ogólne 

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej. Nie jest określony minimalny wynik do uzyskania, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdują się zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie CKE.

 

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami:

Ile dni do matury 2024?

Matura 2024. Arkusze z matematyki.

 Egzamin ósmoklasisty – Jak przygotować się z matematyki?